برای دنبال کردن ابوالفضل مهربان جهرمی باید ابتدا وارد سایت شوید!

(( اجباری بودن حجاب در محیط عمومی، مربوط به حقِ عموم جامعه می باشد))
امام خمینی(ره) :
ما هرگز اجازه نمی‌دهیم تا زنان فقط شیئى براى مردان و آلت هوسرانى باشند.» (صحیفه نور ج‏۵- ۲۹۴)
*************************************
چرا حجاب در محیط عمومی مسلمانان باید اجباری باشد؟
* در علم پزشکی یک دستورات فردی مربوط به هر بیمار وجود دارد که متعلّق به حریم خصوصی او است،
* و اگر یک شخصی گفت من دارو نمی خورم تا بمیرم ، پزشک و اطرافیان او تا حدودی او را راهنمائی و ارشاد می کنند ، و در نهایت ممکن است او به دور از چشم پزشک و دیگران دارو را نخورَد، یا کار خطرناکی نسبت به سلامتی فردی خود انجام دهد، که در این مورد حکومت و پزشک حق تجسس در زندگی فردی او ندارند.
* امّا در علم پزشکی، یک سری دستورات عمومی وجود دارد که مربوط به همه ی مردم و محیط عمومی می باشد ، که در این گونه موارد، اگر فردی بخواهد محیط جامعه را آلوده به میکروب کند قطعاً توسط مسئولین بهداشت از آن جلوگیری می شود،
* مثلاً ... ادامه در دیدگاه

1396/03/09 - 18:11
پیوست عکس:
thumb_HamMihan-2017793847010077311496148103.1974.png
نام فایل : thumb_HamMihan-2017793847010077311496148103.1974.png · سایز تصویر : 400x300 پیکسل, حجم تصویر : 185KB · دانلود تصویر
دیدگاه
ابوالفضل مهربان جهرمی

* مثلاً اگر کسی بخواهد در آب یا غذای عمومی آلودگی ایجاد کند و مظنون چنین جرم بزرگی باشد ، یقیناً از او جلوگیری می کنند،
* حال اسلام که برنامه ی تکامل و سلامتی جسمی و روحی و دنیوی و اُخروی انسان است، که با توجّه به خطرات و منافع جسمی و روحی و دنیوی و اُخروی، تنظیم شده،
* مثل علم پزشکی، هم دستورات فردی و هم اجتماعی دارد،
در حیطه ی فردی احکام اسلام،اگر کسی مرتکت منکر بشود فقط کسانی که از منکر و جُرم اطلاع دارند، ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر را انجام می دهند (مثل پدر و مادر و ...)
* امّا عموم جامعه و حکومت حقّ تجسّس در امور شخصی افراد ندارند؛(مگر در موارد خاصّی که ربط به عموم پیدا کند و توسط مراکز قانونی با حکم ورود به منزل اقدام شود، مثل خانه ی تیمی)
* امّا مسائلی که مربوط به سطح عمومی جامعه هست و اقدام به آن باعث لطمه و ضربه به محیط عمومی جامعه می شود،
باید به خاطر حقوق دیگران با آن برخورد بشود،
* مثل همین مسأله ی حجاب در جامعه ی اسلامی، که اگر کسی در خانه جلوی نامحرم هایی که به عنوان مهمان وارد خانه می شوند، بی حجاب بنشیند، ( که قطعاً اگر بدون توبه از دنیا برود جهنّمی است) ،
ولی در عین حال حکومت نمی تواند تجسّس کند که این فرد در خانه جلوی نامحرم های اقوام، با حجاب است یا نه،
* امّا همین خانم اگر بخواهد بی حجاب در سطحِ عمومی جامعه وارد شود، و باعث تحریک جنسی و به گناه افتادن دیگران، خصوصاً جوانان بشود، چون ضررش به عموم بر می گردد، حکومت موظّف است با او برخورد کند، که دیگران و خانواده های آنان آسیب نبینند.
(( همانطور که در آمار سرسام آور فساد و تباهی جوانان در کشورهای بی حجاب، شاهد معضلات شدید در مراحل مختلف رشد و تکامل نوجوانان و جوانان هستیم، که بد جور سرشان به سنگ خورده است))
*چرا بعضی ها اصرار دارند که باید ملّت با عظمت ایران هم خطای آزموده ی غربی های بی بند و بار را بیازماید و سرش به سنگ بخورَد، و بعد برگردد؟
* چرا نباید از سرنوشتِ شوم و تباهی جوانانِ جوامعِ بی روح غربی، و از سیه روزیِ حیواناتِ تکنولوژی دار غربی، عبرت بگیریم؟؟؟
* ضمناً به این چند حدیث دقّت کنید :
۱- از مولای أعظم حضرت امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام (که دانشمندان بزرگ به علمیّت سخنان مبارکشان اعتراف کرده اند)، نقل شده که فرمودند :
اگر امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنید، بدترین افراد بر شما مسلّط می شوند ، آنگاه هرچه دعا کنید اجابت نمی شود.
نهج البلاغه نامه ۴۷-ص۵۵۸
۲- از امام صادق علیه السلام نقل شده که می فرمایند: خداوند عموم مسلمانان را به گناهِ پنهانی گروهِ خاصّی عذاب نمی کند، ولی وقتی عدّه ای آشکارا گناه کنند و عامّه ی مردم از آن جلوگیری ننمایند، هر دو گروه مورد عقوبت خدای عزّوجل قرار می گیرند.
وسایل الشّیعه،ج۱۱،ص۴۰۴
۳- باز از امام صادق علیه السلام نقل شده که می فرمایند: هر گناهکاری که در قومی گناهی انجام دهد، و بر معصیتش ادب نشود، نخستین چیزی که خدا آن قوم را به آن گرفتار می کند، محرومیّت از برکات الهی است. وسائل الشّیعه،ج۱۱،ص۴۰۴
* امام خمینی(ره) : در اسلام زن باید حجاب داشته باشد، ولى لازم نیست که چادر باشد. بلکه زن می ‏تواند هر لباسى را که حجابش را به وجود آورَد، اختیار کند.
ما نمی‌‏توانیم و اسلام نمی‌‏خواهد زن به عنوان یک شى‌ء و یک عروسک در دست ما باشد.
اسلام می‌خواهد شخصیت زن را حفظ کند و از او انسانى جدّى و کارآمد بسازد.
ما هرگز اجازه نمی‌دهیم تا زنان فقط شیئى براى مردان و آلت هوسرانى باشند.»
(صحیفه نور ج‏۵- ۲۹۴)

1396/03/9 - 18:12

صفحه اصلی  /  درباره ما  /  راهنما  /  قوانین  /  تماس با ما  /  تبلیغات  /  وبلاگ
© 1391 - تمام حقوق مادی و معنوی شبکه اجتماعی جیک برای گروه طراحی آرتک محفوظ است.